טיפים לשיפוץ משרד

האם אתם מתכננים לשפץ את המשרד שלכם? האם אתם רוצים להעניק למשרד מראה חדש ורענן? אין ספק שלמראה של המשרד יש חשיבות רבה כאשר אתם רוצים להרשים את הלקוחות.

אבל, לפני שאתם ניגשים לביצוע השיפוץ, מזמינים רהיטים חדישים ונוחים, או מתחילים לחפש מקום לאחסון חפצים לטווח קצר, כדי לפנות את המשרד - יהיה עליכם להיערך בעצמכם לקראת השיפוץ, כדי להפוך אותו ליעיל יותר.

שיפוץ המשרד הוא דרך מצוינת להענקת מראה חדש למקום העבודה, כך שימריץ את צוות העובדים ואת העסק כאחד. ומאמץ קטן בלבד יכול להספיק כדי לשנות את סביבת המשרד שלכם. אתם רוצים לדעת איך? הנה כמה טיפים לשיפוץ המשרד בדרך יעילה ומוצלחת:

 • יעדים ברורים

כאשר אתם משפצים את המשרד, אתם אמורים לדעת מה אתם רוצים ומהן הציפיות שלכם מהשיפוץ. ערכו רשימה של כל הדברים הדורשים את תשומת לבכם, כולל פתרונות אחסון או רכישת ריהוט משרדי. ואז שאלו את עצמכם כמה שאלות פשוטות, שיהפכו את התכנית שלכם לברורה יותר, כגון:

 • למה אתם רוצים לשפץ?
 • האם אתם רוצים לשפץ את החלל כולו?
 • האם אתם רוצים להרשים את הלקוחות?
 • האם אתם רוצים להמריץ את צוות העובדים?

ברגע שברורה לכם הסיבה המדויקת בגינה אתם משפצים, יהיה לכם קל יותר לבצע את התוכניות ולקבוע את סדר העדיפויות. יתר על כן, אם אתם יודעים מהן הדרישות ואיזה אזור אמור לקבל תשומת לב מידית, הדבר יועיל גם לבצע תכניות אחרות כגון, קביעת התקציב וקביעת מסגרת זמן.

 • לכלול את צוות העובדים

לצוות העובדים יש תפקיד חשוב הן בכישלון של העסק שלכם והן בהצלחתו. אתם צריכים לגרום להם להבין שהם חלק מהעסק ואתם מעריכים את דעתם בשיפוץ המשרד ובשינויים שייערכו בו. בעת תכנון השיפוץ אל תשכחו לערב אותם בשינויים אלה. תוכלו לשאול אותם שאלות כגון:

 • מה דעתכם על השיפוץ?
 • איזה תחום במשרד זקוק לתשומת לב רבה יותר?
 • אילו שינויים יכולים לעשות את ההבדל?

אם תערבו אותם בשיפוץ ותתייחסו ברצינות להצעות שלהם, תהיה להם מוטיבציה לתרום לא רק לשיפוץ בלבד. זה יעודד אותם לעבוד באופן מסור יותר ולפעול להגדלת הצמיחה של העסק שלכם.

 • תקציב

תקציב הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בכול פרויקט. אם אתם מתכננים לשפץ את המשרד, קודם כל החליטו מהו התקציב שאתם מיעדים לכך. אם התקציב שלכם מוגבל ואתם רוצים לערוך רק כמה שינויים קלים, אזי תצטרכו לתעדף את הדברים, כמו מאיזה שינוי אפשר להימנע ואילו שינויים הם קריטיים לצמיחת העסק שלכם.

יהיה עליכם להתמקד ביתר שאת בעבודות שיפוץ הנדרשות כדי לשפר את יעילותם של העובדים. אתם יכולים לעבור על כל פרטי השיפוץ, לתכנן תקציב משוער ולהכין את עצמכם גם לכמה הוצאות בלתי צפויות. יש הוצאות שמגיעות כרעם ביום בהיר ויכולות להפוך את הקערה על פיה. לכן, תכננו הכול כדי למנוע הסתבכויות מיותרות.

 • מסגרת זמן

חשוב לקבוע לוח זמנים מוגדר לפרויקט השיפוץ. אתם צריכים להיות מדויקים באשר למועדים כלומר, מתי אתם מתכננים להתחיל את הפרויקט ומתי אתם רוצים שיסתיים. לאחר שקבעתם את מסגרת הזמן, יהיה לכם ולצוות שלכם קל יותר להתאים את פרויקט השיפוץ למסגרת הזמן שנקבע מראש.

צרו קשר עם ספקים של ריהוט משרדי איכותי שמציעים לכם את הסגנון המיוחד שתכננתם למשרד שלכם, צרו קשר גם עם שרברבים, חשמלאים וקבלני ריצוף, כדי לקבוע איתם לוחות זמנים ברורים לסיום העבודה.

וודאו שצוות העובדים שלכם מעורב בפרויקט השיפוץ. חלקם אולי יכולים לשנס מותניים ולסיים את העבודה בצורה היעילה ביותר ובפחות זמן. יתר על כן, אל תשכחו לשבח אותם אם אתם מוצאים שהעבודה שביצעו ממש ראויה לציון.

 • תכניות לטווח ארוך

במקום להתמקד בתכניות קצרות טווח, עדיף להתמקד יותר בהתפתחויות ארוכות טווח. צוות העובדים וצוות הניהול יכולים לעזור לכם להבין את תכניות העסק לטווח הארוך, ואילו שינויים עשויים להיטיב עם העסק בעתיד הנראה לעין או הרחוק יותר.

שינויים ארוכי טווח בתחום הפיתוח עשויים לגרום לכם להשקיע יותר בפרויקט השיפוץ, אבל שווה להשקיע כספים אלה כדי להרשים את הלקוחות או את הקונים הפוטנציאליים.

לכן, כשאתם מתכננים את שיפוץ המשרד כדאי להבחין בין היתרונות לטווח הארוך לבין אלה שהן לטווח הקצר, ולנסות להשיג גם את היתרונות ארוכי הטווח כדי לייצר תוצאות טובות יותר.

אולי יעניין אתכם גם?